MTÜ Kaali külastuskeskus
Avalehele

 

Tutvustus

Paljude rahvaste müütilistes ettekujutustes ja eepostes kirjeldatakse päikese hukkumist ja

sellele järgnenud taassündi. Kummalisel kombel on kõikide lugulaulude tegelased ja säilinud sümbolid sarnased. Neid on võimalik seostada Kaali meteoriidikatastroofi ja sellele järgnenud ajaga. Isegi Argonautide teekonda kuldvillaku järele võib ühendusse viia Kaali kraatriga, kuna kolm tuhat aastat tagasi oli Saaremaa kümmekond meetrit madalamal, jõed olid laevatatavad ja Musta merd ühendas Balti merega otsetee. Kraatri lähedale oli võimalik jõuda veeteed pidi.

Kui kaugele võib ajas ja ruumis ühe konkreetse esiajaloolise sündmuse kaja kanduda? Milliseid huvitavaid ajaloolisi fakte peidab meie eest salapärane kraatriväli?
Millal saavad inimesed tutvuda teadlaste poolt leitud esemete ja tehtud uurimistöödega?

Eepostes kirjeldatud kauget nimetut saart tuntakse tänapäeval SAAREMAA nime kandvana.
Päikesepoja hauda külastavad paljud turistid kui KAALI METEORIIDIKRAATRIT.

2005.a. suvel avati Kaali kraatriteväljal  ajaloohõnguline Kaali Külastuskeskus, mis on ehitatud   traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades.  Nii sise-kui ka välisseinad on laotud käsitsi tahutud paekivist, laed ja katused on puidust.
Hoones asuvad meteoriitika- ja paekivimuuseum, konverentsisaal, väike hotell, saun ja kauplus.
Kaali  kraatriteväljale planeeriti juba kümneid aastaid  muuseumihoone  ehitamist. Tänu MTÜ Kaali Külastuskeskus ettevõtlikkusele on polüfunktsionaalne hoone lõpuks valminud.
Mittetulundusühing asutati 2002.a. kevadel selleks, et nõukogude ajal võssakasvanud ning unustusehõlma vajunud kraatriväli taas maailma rahvaste teadvusesse tuua ja Kaali külas turismimajandust arendada.   

 

 
MTÜ Kaali Külastuskeskus